20 maja 2024

Wirtualne Drzwi Otwarte UMCS

Już 12 grudnia br. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz pierwszy zorganizuje Wirtualne Drzwi Otwarte UMCS.

 

Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych do podjęcia studiów na UMCS oraz pokazanie naszej Uczelni jako miejsca otwartego i kompletnego, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Chodzi o to, aby potencjalni kandydaci na studia mogli dotrzeć do potrzebnych im informacji – jak najkrótszą drogą i bez wychodzenia z domu!

Uczestnictwo w Wirtualnych Drzwiach Otwartych jest bardzo proste: wystarczy kliknąć w link:

http://www.umcs.pl/pl/wirtualne-drzwi-otwarte,11711.htm

Startujemy 12 grudnia br. w godzinach: 16.30-18.00. Uwaga! Relacja będzie transmitowana na żywo z Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS.

 

Podczas WDO każdy uczestnik:

• otrzyma wskazówki, jak dostać się na upragnione studia oraz dowie się, jak wygląda proces rekrutacji,

• pozna wiele niezwykłych inicjatyw studenckich oraz wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, które są organizowane na naszym Uniwersytecie,

• zobaczy, jak można wykorzystywać swoje talenty oraz rozbudzać pasje artystyczne w ramach zajęć prowadzonych na UMCS,

• dowie się, jak wygląda sport na naszym Uniwersytecie oraz jak można rozwijać swoje sportowe zainteresowania w Klubie Uczelnianym AZS UMCS,

• będzie uczestniczyć w wykładzie na Wydziale Prawa i Administracji,

• zetknie się z prawdziwym życiem studenckim, poznając kilka ciekawych osobowości z akademickiego świata oraz spotka się z popularnymi blogerami i youtuberami.

 

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i stawiamy na pozytywne budowanie wizerunku Uczelni również w mediach społecznościowych, dlatego w ramach wydarzenia – na facebooku, utworzona została grupa „Wirtualne Drzwi Otwarte UMCS”

https://www.facebook.com/groups/144881749323917/

Zachęcamy już dzisiaj do dołączenia oraz zadawania za jej pośrednictwem pytań odnośnie rekrutacji i oferty kształcenia.

Rozszerzenie formuły promocji UMCS za pomocą Wirtualnych Drzwi Otwartych nie oznacza rezygnacji Uczelni z bezpośrednich spotkań z maturzystami. Tradycyjne Drzwi Otwarte UMCS 2017 odbędą się w przyszłym roku – 24 marca w ACK UMCS „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16, Lublin). Podczas wydarzenia zaproponujemy naszym gościom wiele atrakcji, które z pewnością pomogą podjąć decyzję o związaniu swojej przyszłości z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej.