18 lipca 2024

Wjechał autem wprost pod pociąg osobowy

O ogromnym szczęściu może mówić 19 – letni mieszkaniec gminy Trzebieszów. Młody mężczyzna kierując samochodem marki Audi wjechał na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wprost pod pociąg osobowy. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Reklamy

 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj po godz. 15:00 w miejscowości Gołaszyn. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Audi 19-latek z gminy Trzebieszów, nie zachował szczególnej ostrożności dojeżdżając do niestrzeżonego przejazdu kolejowego i nie dostosował prędkości pojazdu do warunków na drodze.

Młody mężczyzna na oblodzonej nawierzchni jezdni nie wyhamował i wjechał wprost pod pociąg osobowy jadący z Siedlec do Łukowa. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała, skończyło się na tylko strachu i poważnych uszkodzeniach pojazdu.

Reklamy

Policjanci ustalili, że kierujący samochodem audi 19-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy, jednak za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia  bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Przeciwko 19-latkowi zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do łukowskiego sądu.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków drogowych. Opady deszczu, śniegu i oblodzenia nawierzchni jezdni powodują znaczne wydłużenie drogi hamowania.

Reklamy

 

 

źródło: KWP Lublin