Wjechał ciągnikiem rolniczym pod pociąg pospieszny

Rozbity ciągnik rolniczy, uszkodzona lokomotywa – to efekt wypadku, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na szlaku Lublin – Rozwadów. Kierujący ciągnikiem może mówić o wielkim szczęściu, trafił do szpitala z ogólnymi potłuczeniami.

Reklamy

 

Do poważnego wypadku doszło wczoraj na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w pobliżu miejscowości Marianówka na szlaku kolejowym Lublin – Rozwadów.  23 letni mężczyzna wjechał ciągnikiem rolniczym wprost pod pociąg pospieszny relacji Rzeszów – Lublin.

O godzinie 15.40 dyżurny kraśnickiej policji został powiadomiony przez operatora Lubelskiego CPR o zdarzeniu na torach, natychmiast na miejsce zostały skierowane wszystkie służby.

Jak się okazało kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą wjechał na przejazd w momencie,  gdy nadjeżdżał pociąg. Uderzenie rozerwało traktor, na szczęście kierowca pozostał w kabinie poza torami.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Kraśniku, doznał tylko ogólnych potłuczeń jednak pozostał w szpitalu pod obserwacją. W pociągu pospiesznym jechało 55 pasażerów, nikt nie odniósł żadnych obrażeń, skład zatrzymał się ponad 500 metrów od przejazdu.

Policyjnie oględziny na miejscu zdarzenia trwały przez kilka godzin, w czynnościach uczestniczyły również służby kolejowe. 

 

źródło i fot. KPP Kraśnik