28 maja 2024

Wjechał ciągnikiem wprost pod lokomotywę – ZDJĘCIA

63-letni traktorzysta wjechał ciągnikiem rolniczym wprost pod lokomotywę z doczepionym skaldem kolejowym. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Do wypadku doszło w poniedziałek, około godziny 16.30, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Niedzieliskach, w gminie Szczebrzeszyn.

Ze wstępnych ustaleń wezwanych na miejsce policjantów wynika, że 63-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn, kierujący ciągnikiem marki Ursus, z siewnikiem, zbliżając się do przejazdu kolejowego nie zareagował na zbliżający się pociąg i wjechał wprost pod lokomotywę z doczepionym składem kolejowym. Po zderzeniu, traktor został wepchnięty do znajdującego się przy torowisku rowu.

Maszynista  zatrzymał się i natychmiast wezwał pomoc. Traktorzysta, z obrażeniami ciała, został przetransportowany do szpitala. Badania wykazały, że 63-letni maszynista i kierujący ciągnikiem rolniczym byli trzeźwi.

Przejazd przez torowisko, na którym doszło do wypadku oznakowany był krzyżem świętego Andrzeja. Pociąg poruszał się trasą Sławków – Hrubieszów.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że maszynista widział zbliżający się do przejazdu ciągnik, ostrzegał kierującego sygnałem dźwiękowym, włączył również hamulec alarmowy. Jednak kierujący ciągnikiem, z niewyjaśnionych przyczyn nie zareagował i wjechał na przejazd wprost pod lokomotywę.

Na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe. Policjanci wykonali czynności procesowe i wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia.

­

(info i fot. KMP Zamośc)


Zobacz też:

Pechowy złodziej z Barcelony – trafił na lubelskich policjantów na urlopie

Pechowy złodziej z Barcelony – trafił na lubelskich policjantów na urlopie