19 czerwca 2024

Wjechał wprost pod szynobus [ZDJĘCIA]

Kierujący BMW 23-latek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechał wprost przed nadjeżdżający kursowy szynobus. Maszynista nie zdążył zahamować, doszło do zderzenia pojazdów. Kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Reklamy

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 19:00, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Płoskie, w gminie Zamość.

– Policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący BMW poruszał się drogą gminną biegnącą równolegle do trakcji kolejowej. Na wysokości przejazdu kolejowego skręcił w lewo na przejazd wjeżdżając bezpośrednio przed nadjeżdżający szynobus relacji Lublin – Zamość Wschód. Maszynista nie miał czasu na reakcję, szynobus uderzył w lewy bok pojazdu – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji.

Reklamy

– Po zderzeniu samochód został odrzucony do przydrożnego rowu. Służby ratunkowe uwolniły kierującego BMW z pojazdu. Nieprzytomny w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Kielujący BMW 23-letni mieszkaniec gminy Zamość podróżował sam.

Maszynistą szynobusu był 43-latek z powiatu lubartowskiego, kierownikiem składu 55-latek z gminy Zamość, obaj byli trzeźwy. Natomiast stan trzeźwości kierującego BMW poznamy po wykonaniu badania jego krwi. Załoga pociągu oraz 16 osób podróżujących szynobusem nie potrzebowali pomocy medycznej.

Reklamy

Przejazd, gdzie doszło do wypadku oznakowany był krzyżem świętego Krzysztofa oraz sygnalizatorem kolejowym nadającym sygnał świetlny i dźwiękowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sygnalizator był sprawny a 23-latek wjechał na przejazd, gdy nadawane było czerwone światło i sygnał dźwiękowy – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło.

Na miejscu wypadku policjanci pod nadzorem prokuratora oraz w obecności biegłego z zakresu wypadków drogowych – wykonali oględziny miejsca i pojazdów, przesłuchali świadków, jak również zabezpieczyli ślady. Obecni byli również członkowie komisji badania wypadków kolejowych.

Prowadzone w sprawie wypadku postępowanie ustali wszelkie jego szczegóły i okoliczności.źródło i fot. KMP Zamość


Hrubieszów: Wyławiali śnięte ryby [ZDJĘCIA]


Niecodzienna interwencja. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrubieszowa uratowali bociana! [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →