Wlał do pyszczka kota detergent. Odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem

Za znęcanie się na zwierzęciem domowym odpowie 21-letni mieszkaniec Chełma. Nietrzeźwy mężczyzna wlał do pyszczka swojego czworonoga detergent używany na co dzień do utrzymania czystości w gospodarstwie domowym. Zwierzęciu została udzielona pomoc weterynaryjna.

Reklamy

W czwartek w nocy dyżurny chełmskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od jednej z mieszkanek osiedla Dyrekcja o tym, że jej nietrzeźwy mąż znęca się nad kotem. Policjanci, którzy pojechali pod wskazany ustalili, że 21-letni mieszkaniec Chełma wlał do pyszczka kota detergent używany na co dzień do utrzymania czystości w toaletach.

Funkcjonariusze zatrzymali tego mężczyznę. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy, maił 1,7 promila alkoholu w organizmie. Zwierzakowi została udzielona pomoc weterynaryjna. Chełmianin, gdy już wytrzeźwiał usłyszał zarzuty w tej sprawie. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Reklamy

 

źródło: KMP Chełm (E.C.)