24 września 2023

Włamał się do Urzędu Skarbowego. Był poszukiwany

Policjanci zatrzymali sprawcę włamania do Urzędu Skarbowego. Policjanci udowodnili 19 latkowi popełnienie innych przestępstw przeciwko mieniu. W momencie zatrzymania bialczanin był poszukiwany przez Sąd do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

Reklamy

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do Urzędu Skarbowego. Sprawca dostał się do wnętrza budynku wyłamując ramę okna, po czym dostał się do trzech pokoi biurowych. Ukradł m.in. telefon służbowy, kawę i inne drobne przedmioty powodując straty  na szkodę urzędu i zatrudnionych tam osób.

Sprawcą czynu okazał się 19-latek z Białej Podlaskiej, który już wielokrotnie notowany był przez policjantów za przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymany przyznał się do popełnienia tego czynu, jak też innych, które w trakcie czynności udowodnili mu policjanci. Do listy naruszeń prawa 19-latka mundurowi dopisali tym razem m.in. włamania do 4 altanek ogrodowych, kradzież wiertarki o wartości 2 500 zł, włamania do punktu gastronomicznego i niezamieszkałego domu oraz uszkodzenie baneru reklamowego.

Reklamy

Ponieważ 19-latek był jednocześnie poszukiwany nakazem Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku, po wykonaniu czynności procesowych przekazano go do bialskiego Zakładu Karnego.

 

źródło: KWP Lublin (J.J.)

Reklamy