Włamywacze zatrzymani, motocykle odzyskane

Wczoraj zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało 2 mieszkańców Włodawy. Mężczyźni włamali się do dwóch garaży z jednego zabrali 2 motocykle o wartości ponad 21 tysięcy złotych. Motocykle już wróciły do właścicieli.

Reklamy

 

Włodawscy kryminalni prowadzili intensywne czynności mające na celu ustalenie sprawców, którzy w nocy z 7/8 kwietnia  włamali się do garaży na terenie Włodawy i z jednego z nich zabrali dwa motocykle należące do włodawskich Ridersów – Suzuki VL 800 i Suzuki GSX 600F. Z drugiego garażu nic nie zginęło –  sprawcy weszli tam prawdopodobnie poszukując wartościowych przedmiotów, których tam nie było. Pokrzywdzeni wycenili straty na łączną kwotę przeszło 21000 złotych.

Już kolejnego dnia po kradzieży na opuszczonej posesji w gm. Włodawa ujawniono skradziony motocykl marki Suzuki o wartości przeszło 5000 zł. Został tam ukryty przez sprawców.

Wczoraj włodawscy kryminalni realizując dalsze czynności w tej sprawie zatrzymali 29-latka i 33-latka z Włodawy.  Odzyskali też drugi skradziony motocykl o wartości 16 tysięcy złotych – sprawcy pozostawili go na terenie gm. Terespol.

Motocykle już wróciły do prawowitych właścicieli, a sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem.

Wczoraj po przyznaniu się do winy poddali się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, wymierzona im będzie grzywna w kwocie 800 zł, zapłacą koszty i opłaty postępowania karnego a w okresie próby zostaną poddani dozorowi kuratora.

 

 

źródło i fot. KPP Włodawa