Włamywali się do automatów i kradli rowery

Trzykrotnie w ciągu ostatnich dwóch tygodniu usiłowano się włamywać do automatów do gier w miejscowości Zalesie. Pomimo użycia siekiery sprawcom nie udawało się dostać do znajdu-jącej się w automatach gotówki. Wczoraj policjanci z Terespola zatrzymali i rozliczyli spraw-ców tych przestępstw. To dwóch 17-latków i ich rok starszy kolega z Białej Podlaskiej.

Reklamy

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Terespolu zatrzymali sprawców usiłowań włamań do automatów do gier w klubie bilardowym w Zalesiu. To trzej mieszkańcy Białej Podlaskiej, dwóch 17-latków i ich rok starszy kolega.

Młodzi mężczyźni trzykrotnie, w okresie od 13 do 27 mają b.r., siłowo próbowali pokonać zabezpieczenia, by dostać się do znajdujących się w urządzeniach pieniędzy. Pomimo użycia siekiery sprawcom nie udało się dostać do gotówki, jednak spowodowane przez nich zniszczenia oszacowano na ponad 9 000 zł.

Reklamy

Jak ustalili policjanci dwóch z zatrzymanych zamieszanych jest w kradzieże rowerów na terenie Białej Podlaskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że najstarszy z nich ukradł w ciągu trzech kolej-nych dni, począwszy od 11 maja 2014 r. trzy jednoślady o łącznej wartości 3 500 zł.

Rowery ginęły z ul. Długiej, Sworskiej i Wyzwolenia. Później jednoślady, w zamian za działki narkotyków przeka-zywał młodszemu koledze, z którym próbował się włamywać do automatów w Zalesiu. Policjanci odzyskali jeden z rowerów, który znajdował się już u 19-latka z gminy Terespol. Trwają czynności zmierzające do odzyskania reszty skradzionego mienia.


źródło: KWP Lublin (J.J)