22 lipca 2024

Wpadł w poślizg i czołowo zderzył się z tirem

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Doszło do niej na ulicy Rampa Brzeska w Chełmie. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Transit wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym.

Reklamy

 

Wczoraj dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o czołowym zderzeniu dwóch pojazdów na ulicy Rampa Brzeska w Chełmie.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Ford Transit, 34-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem. Następnie ford zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem ciężarowym marki Scania, którym kierował 49-letni mieszkaniec powiatu mławskiego.

Reklamy

Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Obydwaj byli trzeźwi. Funkcjonariusze ukarali mandatem kierowcę forda oraz zatrzymali dowód rejestracyjny tego pojazdu.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, a przede wszystkim o dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych.

Reklamy

 

 

źródło i fot. KMP Chełm