25 lipca 2024

Wypadek z udziałem karetki pogotowia. 4 osoby przewiezione do szpitali

Trzyosobowa załoga karetki pogotowia ratunkowego i kierowca mitsubishi, z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali, po zderzeniu tych pojazdów na skrzyżowaniu w Biłgoraju.

Reklamy

 

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 15.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni kierowca karetki pogotowia, jadącej jako pojazd uprzywilejowany z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi, wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle.

Reklamy

Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia z osobowym mitsubishi, którym kierował 26-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj. Karetka uderzyła w sygnalizator, a mitsubishi w znajdujący się przy ulicy kiosk z pieczywem. W karetce nie było pacjenta.

3-osobowa załoga karetki, mężczyźni w wieku 29, 32 i 24-lat zostali przetransportowani do szpitali w Lublinie i Zamościu. Kierowca mitsubishi został przewieziony do szpitala w Biłgoraju. Życiu wszystkich poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Reklamy

Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali policjanci zabezpieczając ślady, wykonując oględziny i ustalając świadków zdarzenia. Jak ustalono – kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Obecnie policjanci biłgorajskiej komendy ustalają i wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.

 

info i fot. KPP Biłgoraj