XIII Lubelski Festiwal Nauki – dr Leszek Gardyński informuje i zaprasza!

W dniach 17 – 23 września 2016 r. na lubelskiej arenie sportowej trwa XIII Lubelski Festiwal Nauki z prezentacją wielu projektów, pokazów, koncertów, spektakli, wystaw, mecz piłkarski pomiędzy Politechniką Lubelską a Łucką, wystaw i parada samochodów i motocykli, itd. Zapytałem w tej sprawie pochodzącego z Hrubieszowa dr Leszka Gardyńskiego, o czym poniżej.

Reklamy

 

dr Leszek Gardyński informuje i zaprasza…

Tak, trwa XIII Lubelski Festiwal Nauki, który jak zwykle rozpoczął się Piknikiem Naukowym 18 IX. Piknik po raz trzeci był zorganizowany na nowym stadionie Arena Lublin. Odbywało się mnóstwo pokazów i innych atrakcji. Jedną z nich była wystawa pojazdów niezwykłych. Przybyło kilkadziesiąt niecodziennych pojazdów; terenowych, militarnych, zabytkowych, klasycznych i innych, które trudno zakwalifikować.

Odbyła się, można powiedzieć pierwsza lubelska publiczna premiera pojazdu Buggy 4×4 zbudowanego w Politechnice Lubelskiej, przeznaczonego do integracji z dronem i wykorzystania przez wojsko i służby specjalne. Pojazd wcześniej był wystawiany w Poznaniu (Targi Poznańskie), Ostródzie (Targi Probronne), Wrocławiu (szczyt NATO) i Kielcach (Targi MESPO). Głównym organizatorem wystawy było Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Materiałowej, którego jestem opiekunem. W trakcie odbyła się parada pojazdów ulicami Lublina w asyście Policji. Więcej o Festiwalu i jego trakcja można poczytać na jego stronie internetowej. Do końca tygodnia będą trwały pokazy i zajęcia na poszczególnych uczelniach.

 

LG

www.festiwal.lublin.pl

 

Zapytanie i opracowanie – Marek A. Kitliński (mak)

Foto – archiwum dr L. Gardyńskiego