18 kwietnia 2024

Z 3 promilami we krwi opiekowała się dziećmi i chorą matką

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała kobieta, która wczoraj opiekowała się swoimi małoletnimi dziećmi oraz chorą matką. O fakcie tym dyżurnego chełmskiej komendy powiadomiła pracownica ośrodka pomocy, która odwiedziła swoją podopieczną. Nietrzeźwa matka została zatrzymana, a jej najbliższymi zaopiekowali się krewni.

 

Wczoraj przed południem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że nietrzeźwa kobieta opiekuje się swoimi małoletnimi dziećmi oraz chorą matką. O fakcie tym poinformowała pracownica ośrodka pomocy, która tego dnia odwiedziła swoją podopieczną.

Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres, sprawdzili stan trzeźwości

36-letniej kobiety. Jak się okazało miała ona 3,2 promila alkoholu w organizmie. W tym czasie opiekowała się dwójką swoich dzieci w wieku 5 i 13 lat oraz chorą matką. Trzecie dziecko 9- letni chłopiec przebywał w szkole.

Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwą kobietę, a jej najbliższymi zaopiekowali się krewni. Teraz policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz to, czy 36-latka swoim zachowaniem naraziła członków rodziny na bezpośrednie  niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 

 

źródło i fot. KMP Chełm