23 kwietnia 2024

Poszukiwany w Wielkiej Brytanii – zatrzymany na siłowni w Lublinie

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowanie przez brytyjski wymiar sprawiedliwości 31-letni mieszkaniec Lublina wpadł w ręce lubelskich policjantów. Mężczyzna poszukiwany był w związku z przestępstwami, które 8 lat temu dokonał w Wielkiej Brytanii. Dotyczyły one umyślnego ciężkiego uszczerbku ciała, udziału w bójce i zakłócenia porządku z użyciem przemocy.

 

31-letni mieszkaniec Lublina poszukiwany był na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez brytyjski wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna ma na koncie przestępstwa, których dopuścił się na terenie Wielkiej Brytanii w 2007 roku.

31-latek poszukiwany był za umyślne ciężkie uszkodzenie ciała, udział w bójce, zakłócenie porządku z użyciem przemocy oraz naruszenie warunków zwolnienia za poręczeniem majątkowym. W związku z Europejskim Nakazem Aresztowania  Prokuratura Okręgowa w Lublinie wydała postanowienie o przymusowym zatrzymaniu i doprowadzeniu 31-latka.

Mężczyzna przebywał na wolności do wczorajszego dnia. Około godz. 20.30 namierzyli i zatrzymali go na terenie jednej z siłowni policjanci z Zespołu Poszukiwań  i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Zaskoczony zatrzymaniem 31-latek trafił do  policyjnego aresztu.

Wkrótce mężczyzna będzie doprowadzony do Sądu Okręgowego w Lublinie, który zadecyduje o jego ekstradycji.

 

 

źródło: KWP Lublin