25 czerwca 2024

Z 6 aktualnymi zakazami przewoził o trzech pasażerów za dużo

Kierowca Renault Trafic przewoził o 3 osoby więcej, niż zezwalały na to dokumenty auta. Dodatkowo posiadał 6 aktualnych zakazów kierowania pojazdami.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w czwartek, w miejscowości Zbulitów Duży, w gminie Radzyń Podlaski. Policjanci tamtejszej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault Trafic, który posiadał uszkodzenie przedniej części pojazdu.

W trakcie kontroli okazało się, że 32-letni mieszkaniec gminy Drelów przewoził 12 osób mimo, że zgodnie z dowodem rejestracyjnym maksymalna liczba osób, które mogły być przewożone w tym samochodzie, wynosiła 9.

Reklamy

Dodatkowo kierowca przyznał się, że nie posiada prawa jazdy. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna ma 6 aktualnych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

32-latek za przewożenie większej liczby osób, niż zezwala na to wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, został ukarany mandatem karnym. Z kolei za złamanie zakazu sądowego kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Za uszkodzenia pojazdu policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny, a auto zostało odholowane na parking strzeżony.

Reklamy

info i fot. KPP Radzyń Podlaski