Z kradzionym quadem do taksówki

Kryminalni z II i VI komisariatu w Lublinie zatrzymali 3 mężczyzn, którzy nocy próbowali przewieść taksówką kradzionego quada. Policjantów patrolujących teren miasta zaciekawił niecodzienny widok wciskanego do samochodu czterokołowca w dodatku w środku nocy. Złodziejami okazali się nimi trzej mieszkańcy Lublina w wieku 25, 31 i 36-lat. Wszyscy byli juz karani i działali w warunkach recydywy.

Reklamy

Kryminalni z II i VI komisariatu patrolujący w miniony czwartek w nocy rejon ul. Odlewniczej zauważyli 3 mężczyzn próbujących wcisnąć quada do zamówionej taksówki. Niecodzienny widok spowodował, że policjanci postanowili bliżej zainteresować się mężczyznami próbującymi przewieść czterokołowca taksówką w dodatku w środku nocy. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Lublina w wieku 25, 31 i 36-lat. Żaden z nich nie potrafił wytłumaczyć do kogo należy pojazd. W związku z tym policjanci zabezpieczyli quada, a mężczyzn zatrzymali.

Podczas kolejnych ustaleń policjantów z VI komisariatu, okazało się, że czterokołowiec został skradziony tego samego dnia z jednego z marketów przy ul. Mełgiewskiej. Pojazd stał w przedsionku sklepu jako prezentacja quadów. Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili 31 i 36-latkowi kradzieże z włamaniem do altanek, piwnic i samochodu. Cała trójka kradnąc pojazd działała w warunkach recydywy. Dziś zostaną doprowadzeni do prokuratury a następnie do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.          

 

źródło: KWP Lublin (AF)