18 kwietnia 2024

Zaatakował sąsiadów maczetami, bo zwrócili mu uwagę – ZDJĘCIA

Pijany 25-latek zaatakował maczetami swoich sąsiadów, ponieważ jeden z nich zwrócił mu uwagę, by nie spożywał alkoholu i nie śmiecił na ich posesji.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu dyżurny lubelskiej Policji otrzymał wczoraj około południa. Z informacji jakie przekazali świadkowie wynikało, że na jednej z ulic w Bełżycach trwa awantura pomiędzy trzema mężczyznami. Jeden z nich miał mieć maczety.

Na miejsce od razu wysłano najbliższe patrole. Funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał powierzchowne rozcięcie, natomiast drugi w trakcie zajścia doznał rany nogi i konieczna była pomoc medyczna.

Na miejscu nie było już sprawcy. Jak się okazało napastnikiem był mieszkający kilkaset metrów dalej mieszkaniec Bełżyc. Funkcjonariusze od razu weszli na posesję i tam zatrzymali 25-latka. Mężczyzna okazał się być nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo pobrano krew do badań. Zatrzymany był pobudzony i bardzo agresywny. W trakcie czynności wyzywał i znieważał funkcjonariuszy. Trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości był wielokrotnie karany m.in. za kradzieże i włamania.

Z relacji pokrzywdzonych wynikało, iż sprawca przyszedł na ich posesję z dwiema maczetami, zaczął dobijać się do drzwi i grozić zabójstwem. Gdy tylko zobaczył pokrzywdzonych zaatakował ich maczetami. Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia był fakt, iż jeden z pokrzywdzonych zwrócił kilka dni wcześniej uwagę 25-latkowi, by ten nie spożywał alkoholu i nie śmiecił na ich posesji.

Policjanci cały czas zbierają dowody w sprawie. Trwa przesłuchiwanie świadków. 25-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za przestępstwa tj. kierowanie gróź karalnych, uszkodzenie ciała, znieważenie policjantów i zmuszenie do zaniechania prawnej czynności służbowej. Policjanci będą doprowadzać zatrzymanego do prokuratury i wnioskować o tymczasowe aresztowanie.

Za te przestępstwa może grozić do 5 lat więzienia.

(info i fot. KMP Lublin)


Zobacz też:

Sprawca trzeźwy, uczestnik z promilami – ZDJĘCIA

Sprawca trzeźwy, uczestnik z promilami – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie