25 czerwca 2024

Zabezpieczono kontrabandę za ponad 95 tys. [ZDJĘCIA]

Papierosy bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 95 tys. zł ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku. Kontrabanda należała do mieszkańca powiatu chełmskiego.

Reklamy

21 lipca br. funkcjonariusze śledczy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Dorohusku, prowadząc działania ukierunkowane na ujawnianie nielegalnych wyrobów akcyzowych, zatrzymali na terenie powiatu chełmskiego 31-letniego obywatela Polski.

W wyniku prowadzonych czynności, mundurowi przeszukali dwa garaże i samochód, znajdujący się na prywatnej posesji, gdzie znaleźli ponad 6 000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej łącznej wartości ponad 95 tys. zł.

Reklamy

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, a zatrzymanego 31-latka, po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego, zwolniono.

Od początku bieżącego roku Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o łącznej wartości ponad 19 mln zł – informuje plut. SG Rafał Król z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Reklamy

źródło i fot. NOSG / RK


12-latek uratował babcię z pożaru! Wrócił też po psa i po papugę

12-latek uratował babcię z pożaru! Wrócił też po psa i po papugę


Zerknij na Instagram →