23 września 2023

Akademia Zamojska i Trefl partnerami przez kolejny sezon [ZDJĘCIA]

Rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ i prezes Akademicko-Uczniowskiego Klubu Sportowego Trefl Zamość Piotr Kostrubiec podpisali umowę o współpracy na sezon 2023/2024.

Reklamy

Współpraca Uczelni i Klubu sięga 2012 r., jeszcze gdy zespół zamojskich tenisistów występował w I lidze. Od tamtej pory zespół awansował do Superligi, która jest najwyższą klasą rozgrywkową tenisa stołowego w Polsce. Akademia Zamojska jest sponsorem strategicznym i tytularnym AUKS Trefl Zamość. Zamojscy tenisiści występują w Superlidze pod nazwą Akademia Zamojska Zamość. 

Cieszymy się z osiągnięć drużyny w LOTTO Superlidze, a także sukcesów naszych studentów w Akademickich Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym, gdzie nasi reprezentanci zdobyli aż pięć medali, z czego trzy złote. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy i kontynuujemy nasze partnerstwo. Sport jest bowiem istotną sferą życia studenckiego. Mamy wiele sukcesów w tej dziedzinie nie tylko w tenisie stołowym, ale również w lekkoatletyce czy podnoszeniu ciężarów. Pamiętajmy, że w zdrowym ciele, zdrowy duch – powiedział rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ.

Reklamy

W LOTTO Superlidze zawodnicy z Zamościa występują już od trzech sezonów, z roku na rok uzyskując coraz wyższe osiągniecia. W minionym sezonie 2022/2023 zespół zajął 8. miejsce w tabeli krajowej elity i po raz pierwszy w historii zagrał w fazie play-off rozgrywek.

Awans do fazy play-off, gra w ćwierćfinale Mistrzostw Polski to najwyższe osiągnięcie w historii naszego klubu, a także historii tenisa stołowego w województwie lubelskim. Cieszy nas, że kolejny rok będziemy współpracować z Akademią Zamojską i wspólnie osiągać sukcesy – powiedział Piotr Kostrubiec, prezes AUKS Trefl Zamość, trener występującego w LOTTO Superlidze zespołu Akademia Zamojska Zamość. 

Reklamy

Warto też zaznaczyć, że studenci Akademii Zamojskiej odnoszą sukcesy w akademickich rozgrywkach w tenisie stołowym. Reprezentacja AZ wywalczyła w tym roku drużynowo Akademickie Mistrzostwo Polski oraz Akademickie Mistrzostwo Europy. Złoto AME zdobyli również w grze singlowej Jan Zandecki oraz w grze deblowej Jan Zandecki i Konrad Kulpa. 

Uroczyste podpisanie porozumienia między Uczelnią a Klubem odbyło się 25 lipca br. w rektoracie Akademii Zamojskiej.


Zobacz też:


info i fot. AZ


Hrubieszów: Policjant czujny nawet na wolnym… U cyklisty ponad 2 promile


Zerknij na Instagram →