23 kwietnia 2024

Zainwestuj w Gotanii

O inwestowaniu w „Gotanię” będą dyskutować uczestnicy konferencji, która w środę 15 czerwca odbędzie się w Mirczu. Wezmą w niej udział przedsiębiorcy i samorządowcy z gmin: Mircze, Komarów-Osada i Tomaszów Lubelski oraz miasta Hrubieszów, realizujący program „Zainwestuj w Gotanii”.

Jego głównym celem jest odtworzenie dorobku Gotów na Ziemi Hrubieszowskiej oraz zainteresowanie ich historią inwestorów i turystów.

Uczestnicy spotkania w Mirczu, poznają historię i założenia projektu „Gotania”, strategię rozwoju utworzonej marki oraz kierunki rozwoju regionu. Dowiedzą się m.in.: skąd się wzięli Goci, co robią ich potomkowie i jak ich dorobek wykorzystać w biznesie oraz jakie są możliwości inwestowania i pozyskiwania środków na ten cel.

Podczas konferencji będzie też mowa o tym, jak w praktyce są realizowane podobne przedsięwzięcia. Jako przykład posłuży Park Dinozaurów – „Jurapark” w Bałtowie w województwie świętokrzyskim.

Program „Zainwestuj w Gotanii” jest realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013.

***

Źródło:
www.ias24.eu