24 lipca 2024

Zakład Pielęgniarstwa UPZ w ogólnopolskim badaniu naukowym – ZDJĘCIA

EAging_C – to tytuł projektu, w którym udział biorą wykładowcy i studenci Zakładu Pielęgniarstwa Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Reklamy

– Zakład Pielęgniarstwa UPZ i studenci III roku kierunku pielęgniarstwo naszej Uczelni biorą udział w wieloośrodkowym badaniu naukowym, dotyczącym analizy wpływu procesu kształcenia w obszarze pielęgniarstwa geriatrycznego na decyzję odnośnie podejmowania pracy w obszarze geriatrii przez absolwentów pielęgniarstwa – informuje dr n. med. Beata Biernacka, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Uczelni Państwowej w Zamościu.

Projekt jest zatytułowany EAging_C (z ang. Education and Attitudes toward Geriatric care: Impact for Nursing Graduates_Career decisions). W badaniach tych Zakład Pielęgniarstwa UPZ uczestniczy wspólnie z jednostkami z innych polskich ośrodków akademickich. Projekt jest realizowany we współpracy z badaczami z Zakładu Pielęgniarstwa Klinicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz z Katedry i Kliniki Geriatrii Collegium Medicum im. Ludwika Rydgiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Reklamy

­

(info i fot. UPZ)

Reklamy

Zobacz też:

Zabił na ulicy byłą żonę. Osierociła czwórkę dzieci

Zabił na ulicy byłą żonę. Osierociła czwórkę dzieci


LubieHrubie na Instagramie