Zamość: Egzaminator z promilami

Blisko 0,5 promila alkoholu miał w organizmie 49-letni egzaminator nauki jazdy, który przeprowadzał praktyczny egzamin na prawo jazdy. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny po anonimowym zgłoszeniu. Mimo, ze nie siedział za kierownicą samochodu, za swoje zachowanie będzie odpowiadał karnie. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za podjęcie czynności zawodowych i kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny.

Reklamy

Dziś przed południem, anonimowa osoba poinformowała dyżurnego zamojskiej komendy o tym, że jeden z egzaminatorów prowadzących praktyczny egzamin na prawo jazdy może być nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali pojazd nauki jazdy, kiedy wjeżdżał na teren ośrodka ruchu drogowego w Zamościu.

Za kierownicą suzuki siedział kursant, obok niego 49-letni egzaminator. Policjanci poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Jak się okazało 49-latek był pod jego działaniem. W organizmie miał 0,44 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Wkrótce sprawa  trafi do sądu.

Reklamy

Zgodnie z kodeksem wykroczeń za podjęcie czynności zawodowych i kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny.

 

źródło: KMP Zamość (J.K.)