19 lipca 2024

Zamość: Eliminacje do Mistrzostw Polski w „Papier, nożyce, kamień”

W czwartek, 28 lutego 2013 roku, w Da Grasso przy ul. Staszica 7 w Zamościu odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w „Papier, nożyce, kamień”. Uczestniczyło w nich 38 zawodników. Wygrał Michał Smoluch z Zamościa. Drugie miejsce zajął Adrian Daśko z Komarowa, a trzecie Bartłomiej Kozłowski z Kalinowic.

Reklamy

Skąd pomysł na taką imprezę na Zamojszczyźnie? 3 marca 2012 roku w Klubie Studenckim „Pinokio” w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski. Wtedy ponad 70 osób z całej Polski rywalizowało ze sobą w tę jakże prostą i zarazem emocjonującą grę. Zainteresowanie turniejem było tak duże, że w tym roku odbyło się aż 10 turniejów eliminacyjnych w 10 miastach z całej Polski! Wielki finał odbędzie się 9 marca w Szczecinie, a żeby było jeszcze ciekawiej – na tegorocznego Mistrza Polski w PNK czeka nagroda o wartości 1000zł!

Zasady gry są dziecinnie proste – w grze występują trzy znaki, pokazywane jedną dłonią – papier (otwarta dłoń), nożyce (ręka złożona w pięść z wystawionymi dwoma palcami – wskazującym i środkowym) oraz kamień (ręka złożona w pięść). Nożyce tną papier, kamień łamie nożyce, natomiast papier zakrywa kamień. I tyle. Proste, nieprawdaż? Fenomenem tej gry jest to, że nie wiadomo co pokaże przeciwnik. Chyba, że potrafimy czytać w jego myślach i przewidywać jego ruch…

W zamojskich eliminacjach nie zabrakło śmiechu, emocji, dobrej zabawy oraz nagród. Najlepszy w rywalizacji okazał się Michał Smoluch, który pokonał Adriana Daśko 2:1. Do końca finału obaj zawodnicy trzymali swoich kibiców w napięciu, bo pojedynki były wyrównane – ostatecznie zakończyły się triumfem tego pierwszego 11:9, 7:11 i 12:10 (w setach grano do 11 zdobytych punktów). Trzecie miejsce zajął Bartłomiej Kozłowski, który pokonał Patryka Migielskiego 2:0 (11:9, 11:7).

Zwycięzca zamojskich eliminacji otrzymał podarunki o wartości 1000 zł, m.in. pobyt dla dwojga z kolacją, noclegiem, śniadaniem oraz z możliwością skorzystania z jacuzzi i sauny w Ośrodku Wypoczynkowym i Stacji Narciarskiej w Jacni. Do tego – jeżeli stok będzie jeszcze czynny (uzależnienie pogodowe) – karnet na jazdę na stoku z możliwością wypożyczenia sprzętu narciarskiego; do tego VIP kartę do Broadway Club, dzięki której będzie miał wolny wstęp na imprezy przez cały rok, podwójne zaproszenie do Centrum Wspinaczkowego CLIMB UP, zaproszenie na imprezę w Czarciej Bramie z kuponem do wykorzystania w barze, karnet na miesięczne zajęcia taneczne w Studio Tańca M2 oraz karnet na trzymiesięczne treningi z Roztoczańskim Klubem Karate Tradycyjnego. Wartość nagród była największa spośród wszystkich turniejów eliminacyjnych i taka sama jaką zdobędzie Mistrz Polski!

– Udało się pozyskać sponsorów, którzy wsparli organizację zamojskich eliminacji, dzięki czemu zawody były bardzo atrakcyjne. Byli nimi: Da Grasso, Ośrodek Wypoczynkowy i Stacja Narciarskia w Jacni, Czarcia Brama, Studio Tańca M2, Centrum Wspinaczkowe CLIMB UP, Broadway Club & Restaurant i Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego. Dziękuję serdecznie za wsparcie inicjatywy. Uczestnicy stworzyli wspaniałą atmosferę wydarzenia, więc można się spodziewać, że za rok także zorganizujemy eliminacje do szczecińskiego finału – powiedział Tomasz Pakuła, organizator zamojskich eliminacji, na co dzień menadżer imprez sportowych.

Eliminacje do ogólnopolskiego finału – poza graczami, którzy zajęli miejsca na podium, wywalczyli także: Patryk Migielski, Paweł Romaniuk, Artur Zamkowski (wszyscy z Zamościa), Patryk Szymanek z Rudnika i Damian Adamczuk z Krasnobrodu. Żaden zawodnik nie opuścił lokalu bez pamiątkowego dyplomu, a zwycięzcy otrzymali oczywiście pamiątkowe puchary. Więcej szczegółów o Mistrzostwach Polski w „Papier, nożyce, kamień” można przeczytać na stronie internetowej www.pnk.pinokio.com.pl.

T.P.

 

Klasyfikacja końcowa (zawodnicy z miejsc 1-8, którzy uzyskali prawo startu w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 9 marca w Szczecinie oraz zawodnicy z listy rezerwowej):

  1. Michał Smoluch (Zamość)

  2. Adrian Daśko (Komarów)

  3. Bartłomiej Kozłowski (Kalinowice)

  4. Patryk Migielski (Zamość)

  5. Paweł Romaniuk (Zamość)

Artur Zamkowski (Zamość)

Patryk Szymanek (Rudnik)

Damian Adamczuk (Krasnobród)

  1. Łukasz Wirski (Warszawa)

Monika Pitek (Zamość)

Damian Joniec (Tomaszów Lubelski)

Mateusz Dudkowski (Zamość)

Mateusz Rebejko (Zamość)

Paweł Bojar (Zamość)

Wiktor Nurzyński (Zamość)

Michał Dobek (Zamość)

 
 
 
Fotoreportaż:
 
fot. Tomasz Pakuła.