Zamość: Hamlet – retransmisja spektaklu z National Theatre w Londynie

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza na retransmisję HAMLETA z Królewskiego Teatru Narodowego w Londynie. Sztukę wyreżyserował Nicholas Hytner, dyrektor artystyczny narodowej sceny brytyjskiej, osadzając akcję Szekspirowskiego dramatu we współczesności.

Reklamy

W tytułową rolę duńskiego królewicza wcieli się Rory Kinnear, wielokrotnie nagradzany, czołowy aktor zespołu National Theatre w Londynie. „Hamlet” na ekranie Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” już 14 stycznia 2014 o godz. 18:30.

Transmitowany w 2010 roku HAMLET, powraca do kin z okazji obchodów 50. lecia Teatru Narodowego w Londynie. Spektakl najsłynniejszej tragedii świata jest kluczowym pokazem tego jubileuszu. To nowa, dynamiczna interpretacja z odważnym kontekstem psychologicznym i politycznym. Dania Nicholasa Hytnera jest despotyczny państwem policyjnym, gdzie każdy ruch jest przedmiotem nadzoru.

Reklamy

Jako scena narodowa National Theatre ma w swoim repertuarze przede wszystkim klasykę rodzimą (zwłaszcza dzieła Szekspira), a także obcą i dramaty współczesne. Do tej pory zespół przygotował ponad 800 premier. W jednym sezonie daje ponad tysiąc przedstawień dla ponad pół miliona widzów. Obecnie na deskach brytyjskiej sceny narodowej występuje zespół liczący 150 aktorów. Od 2003 roku dyrektorem artystycznym sceny jest Nicholas Hytner.

Spektakl prezentowany w języku angielskim z polskimi napisami.

Bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)