18 czerwca 2024

Zamość: Miał ze sobą marihuanę. Chciał przekupić policjantów

Zamojscy policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca gm. Krasnystaw. Młodzieniec chcąc uniknąć kary za posiadanie niewielkich ilości suszu marihuany próbował przekupić policjantów łapówką.

Reklamy

Dziś kilka minut po północy na ul. Peowiaków w okolicy jednego z lokali gastronomicznych policjanci zatrzymali 19-letniego Krasnostawianina. Młodzieniec nie wiedząc, że tuż obok niego znajdują się ubrani po cywilnemu policjanci wyciągnął „dilerkę” z roślinnym suszem. Kiedy nastolatek zorientował się, że ma do czynienia z mundurowymi odrzucił od siebie foliowy woreczek. Funkcjonariusze zabezpieczyli torebkę. Jak się okazało w środku znajdował się susz marihuany.
 
W trakcie wykonywanych czynności zatrzymany zaproponował policjantom łapówkę. Posiadanymi przy sobie pieniędzmi w kwocie 70 złotych usiłował skłonić policjantów by odstąpili od czynności związanych z ujawnieniem środków odurzających. Policjanci nie przystali na propozycję nastolatka i pod zarzutem posiadania środków odurzających i próby przekupstwa mundurowych zatrzymali Krasnostawianina w policyjnym areszcie.
 
Dziś nastolatek usłyszy zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione przez 19-latka czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
źródło: KMP Zamość (J.K.)