12 kwietnia 2024

Zamość: Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę i Dni Yorka w Revia Park

Galeria Revia Park w Zamościu zarejestrowała 288 sztab „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” i czynnie włączyła się w akcję, która odbyła się w niedzielę, 2 grudnia.

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę to ogólnopolska akcja organizowana przez Główny Społeczny Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” przy Polskim Radiu Lublin S.A. i Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Lublinie. Głównym jej celem jest niesienie pomocy dzieciom z rodzin najbardziej potrzebujących.

W Galerii Revia Park pojawiły się punkty oznaczone logo akcji PDPZ, gdzie można było przynosić dary: żywność długotrwałą, obuwie, odzież, środki czystości, słodycze i zabawki dla dzieci z potrzebujących rodzin. Zebrane dary – kilka koszów różnych produktów, zostały przekazane do Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu, które zajęło się wydawaniem darów najbardziej potrzebującym.

Akcji towarzyszył bogaty program artystyczny oraz wydarzenia związane z Dniami Yorka w Revia Park zorganizowanymi przez ZOO Market. Wystąpili m.in. Igor Lewandowski z pokazem iluzji oraz Michał Rycaj i Paweł Wierzchowski z pokazem freestyle football. Dużym zainteresowaniem cieszyła się aukcja, w której licytowano kilkanaście przedmiotów przekazanych przez zespoły muzyczne (płyty z autografami), kwiaciarnię Passja, Drogerie Aster i Stowarzyszenie Polskiej Piłki Błotnej (złoty i srebrny medal z II Mistrzostw Polski w piłce błotnej 2012). Dni Yorka trwały przez dwa dni (1-2 grudnia), ale to w dzień akcji PDPZ było najatrakcyjniej, bo odbyły się pokazy psiej mody – tak, psiej! Można było zobaczyć yorki w pięknych i różnorodnych strojach! Wybrano także najładniejszego yorka Dni Yorka w Revia Park. Publiczność najdłuższymi brawami spośród piętnastu uczestników konkursu (ci pochodzili z Zamościa, Grabowca, Poznania, Chełma i innych miejsc) nagrodziła Lunę. Drugie miejsce wśród tych ozdobnych psów zajął bezimienny szczeniak, a trzecie – Nika. Wszyscy właściciele yorków otrzymali prezenty ufundowane przez właściciela ZOO Marketu w Revia Park. Uwieńczeniem imprezy był koncert zespołu Tango. 

Wolontariuszami 288 sztabu Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę zarejestrowanego przy Galerii Revia Park byli: Tomasz Pakuła (szef sztabu), Patrycja Siewień, Andrzej Jurczyszyn, Paweł Romaniuk, Daria Grabowska i Kamila Kostrubiec.

 

TP