22 kwietnia 2024

Zamość: Przegląd filmowy „Alchemia kina”

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza na ALCHEMIĘ KINA. Przegląd filmowy odbędzie się w dniach 12-14 listopada 2013. W programie – przedpremierowe i premierowe projekcje filmów: „Babcia Gandzia”, „Dziś jestem blondynką”, „Bilet na księżyc” oraz prelekcje filmoznawców i krytyków filmowych.

Program projekcji:

 

12.11.2013, godz. 19:00 – Dziś jestem blondynką

13.11.2013, godz. 19:00 – Babcia Gandzia

14.11.2013, godz. 18:30 – Bilet na księżyc

 

 

DZIŚ JESTEM BLONDYNKĄ, reż. Marc Rothemund

Film Marca Rothermunda, reżysera znanego m. in. z poruszającego obrazu „Sophie Scholl – ostatnie dni”, powstał w oparciu o bestsellerową książkę holenderskiej studentki Sophie van der Stap. W 2005 roku zachorowała ona na bardzo rzadką odmianę raka piersi. Swoją niecodzienną walkę z chorobą opisywała na blogu, który później, już po szczęśliwym zakończeniu  chemioterapii, wydała w formie pamiętnika.

 

BABCIA GANDZIA, reż. Jérôme Enrico

Żywiołowa komedia Jérôme Enrico to prawdziwy koncert aktorski. Odtwórczyni tytułowej roli towarzyszą Carmen Maura – gwiazda filmów Pedro Almodóvara i dama francuskiej komedii – Dominique Lavanant. „Babcia Gandzia” uwiodła publiczność i zdobyła nagrodę na Francuskim Festiwalu Filmowym w Lizbonie a pokazy kinowe we Francji zgromadziły już ponad milion widzów.

 

BILET NA KSIĘŻYC, reż. Jacek Bromski

Nowy obraz Jacka Bromskiego to pełna ciepła i humoru opowieść o młodości, przyjaźni i miłości w czasach, gdy człowiek stawiał pierwsze kroki na Księżycu, na ulicach stały saturatory, tranzystory pulsowały rock’n’rollem, a szczytem marzeń każdego krajowego fana motoryzacji był Fiat 125p. Filmowa podróż do lat sześćdziesiątych, barwnej epoki „dzieci kwiatów”, hipisów i bigbitu, uwodzi doborową obsadą, rozmachem scenograficznym oraz ścieżką dźwiękową, na której znalazło się ponad 40 przebojów takich wykonawców, jak The Animals, The Box Tops, The Turtles, The Fox, Mira Kubasińska i Breakout, Skaldowie,  Alibababki, ABC i Halina Frąckowiak.

 

Bilety: 10/12 zł

Karnet: 30 zł