25 lipca 2024

Zamość: Seanse dla niewidzących w Stylowym

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza na film „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego. Jest to pierwszy film dostosowany do potrzeb osób niewidzących, który trafia do szerokiej dystrybucji w Polsce. Na seanse filmu „Imagine” z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących oraz osób zainteresowanych tą formą przekazu filmowego zapraszamy do CKF Stylowy w dniach 12-18 kwietnia 2013 o godz. 16:00 i 20:45.

Reklamy

Audiodeskrypcja to inaczej przekazywany drogą słuchową, werbalny opis treści wizualnych dla osób niepełnosprawnych wzrokowo. W kinie oznacza to dodatkową ścieżkę audio przesyłaną do rozdawanych przed seansem zestawów słuchawkowych, odtwarzaną między dialogami. Głos lektora w możliwie najpełniejszy sposób opisuje m.in. ubiór bohaterów, a także pojawiające się na ekranie nowe postaci i szczegóły otoczenia. Jednocześnie, opis uzupełnia się ze ścieżką dźwiękową filmu, nie nakładając się na nią i nie utrudniając jej odbioru.

 

„Imagine” to wzruszająca i urzekająca historia Iana, charyzmatycznego instruktora niewidomych, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Jego kontrowersyjne metody przyjmowane są przez podopiecznych początkowo z nieufnością, a potem z rosnącym entuzjazmem. Tymczasem największe zainteresowanie nauczyciela wzbudza piękna, zamknięta w sobie Ewa. Za sprawą niekonwencjonalnych wskazówek i ponadzmysłowej wrażliwości Iana, Ewa przezwycięży lęk i spróbuje samodzielnie postawić pierwsze kroki poza kliniką. Wkrótce przekona się, że w życiu każdy akt odwagi rodzi ryzyko, bez którego nie sposób poznać smaku wolności…

Reklamy

 

W celu zapewnienia komfortowej obsługi osób niewidomych i słabowidzących oraz osób zainteresowanych audiodeskrypcją prosimy o wcześniejsze zarezerwowanie sprzętu do odbioru audiodeskrypcji oraz potwierdzenia daty i godziny seansu w kasie kina.

 

Bilety: 14 zł (ulgowy), 16zł (normalny)

Reklamy

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu

ul. Odrodzenia 9

tel. 84 639 23 13