14 kwietnia 2024

Zamość: Uprawiał konopie na nieużytkach rolnych

Pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających i nielegalnej uprawy konopi do policyjnego aresztu trafił 21-letni mieszkaniec Zamościa. W jego miejscu zamieszkania kryminalni ujawnili ponad pół kilograma suszu marihuany, wagi elektroniczne, zmielarkę i nasiona narkotycznej rośliny. Młodzieniec uprawiał je na nieużytkach rolnych w peryferyjnej części miasta.

 

Wczoraj zamojscy kryminalni zatrzymali 21-letniego mieszkańca Zamościa. Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez młodzieńca mundurowi ujawnili i zabezpieczyli ponad 600 gram suszu marihuany. Ponadto policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do porcjowania suszu – dwie wagi elektroniczne i zmielarkę. W mieszkaniu 21-latka znaleziono również nasiona narkotycznej rośliny.

Jak ustali mundurowi 21-latek uprawiał konopie na nieużytkach rolnych w peryferyjnej części miasta. Tam policjanci ujawnili dwa blisko 1,5 metrowej wysokości krzaki konopi i kilkadziesiąt sztuk doniczek z pozostałościami narkotycznych roślin. Właściciel uprawy pod zarzutem posiadania znacznej ilości środków odurzających i nielegalnej uprawy konopi trafił do policyjnego aresztu. Dziś zostanie przesłuchany. 21-latek w przeszłości odpowiadał już za przestępstwa narkotykowe.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznej ilości środków odurzających i nielegalna uprawa konopi zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 10.

 

źródło i fot. KMP Zamość (J.K.)