29 maja 2024

Potrąciła pieszego i zostawiła go bez pomocy

Policjanci ze Szczebrzeszyna ustalili i zatrzymali kierowcę, który w piątek po południu w Michalowie potrącił pieszego i odjechał z miejsca nie udzielając mu pomocy. Sprawczynią wypadku okazała się 22-letnia mieszkanka gm. Sułów. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Dziś zostanie przesłuchana.

 

Do wypadku doszło w piątek przed godziną 15.00 w Michalowie w gm. Sułów. Jak wynikało ze zgłoszenia, 50-letni mieszkaniec tej miejscowości przechodząc przez jezdnię, potrącony został przez nieustalony pojazd, który odjechał z miejsca nie udzielając pomocy poszkodowanemu. 50-latek z poważnym urazem głowy i złamaną nogą trafił do szpitala. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zajęli się ustalaniem sprawcy tego czynu.

Operacyjne ustalenia śledczych z komisariatu w Szczebrzeszynie doprowadziły do zatrzymania 22-letniej mieszkanki gm. Sułów podejrzewanej o spowodowanie wypadku. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Na terenie jej posesji ujawniono samochód, którym kierowała w momencie zdarzenia. To osobowy opel na angielskich numerach rejestracyjnych. Pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. Dziś kobieta zostanie przesłuchana.

Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie wypadku i ucieczkę z jego miejsca grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

 

źródło: KMP Zamość (J.K.)