Zamówiła przez internet tabletki odchudzające, dostała środki przeciwbólowe

Uważajmy na internetowych oszustów! Ich ofiarą padła 39-letnia mieszkanka gm. Zamość, która poprzez internet zamówiła tabletki odchudzające. W paczce zamiast środka na odchudzanie znalazła opakowanie medykamentu o działaniu przeciwbólowym.

Reklamy

 

Wczoraj do zamojskiej komendy zgłosiła się 39-letnia mieszkanka gm. Zamość. Kobieta poinformowała, że padła ofiarą internetowego oszusta. 39-latka poprzez internet zamówiła tabletki odchudzające. Wczoraj otrzymała przesyłkę, płacąc za zamówiony specyfik ponad 100 złotych. P

o otworzeniu korespondencji okazało się jednak, że zamiast środka na odchudzanie dostała tabletki o przeciwbólowym działaniu. 39-latka próbowała nawiązać kontakt ze sprzedawcą ale jego telefon milczał. O oszustwie powiadomiła policję. Mundurowi wystąpili o wstrzymanie wpłaty na konto nieuczciwego handlowca.

Reklamy

Oszustwo to przestępstwo za które zgodnie z kodeksem karnym grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Decydując się na zakupy poprzez sieć internetową, na portalach aukcyjnych czy w sklepach internetowych pamiętajmy o zachowaniu ostrożności. Sprawdzajmy sprzedawcę, u którego zamierzamy kupić wybraną rzecz. Zweryfikujmy czy jest rzetelny. Uważajmy na ,,super okazje”.

Nie zawsze to, co widoczne na zdjęciu musi być takie samo w rzeczywistości, lub nabyte przez sprzedawcę w sposób legalny. Jeśli chcemy wziąć udział w aukcji internetowej, sprawdźmy wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat. Nawet w przypadku gdy mieszkamy daleko zapytajmy czy po towar można zgłosić się osobiście.

Gromadźmy całą korespondencję ze sprzedającym, w przypadku oszustwa będzie ona bezcennym dowodem kontaktów. Zachowanie zasad ostrożności pozwala na bezpieczne zakupy w sieci. Jeśli jednak mimo tego padniemy ofiarą internetowego naciągacza i nie dostaniemy towaru za który zapłaciliśmy, natychmiast zgłośmy to na Policję.

 

 

źródło: KMP Zamość