Zamrożone papierosy. Kontrabanda o wartości ponad 70 tys. w chłodni

Tym razem kontrabanda została ujawniona podczas kontroli samochodu dostawczego typu chłodnia w Zamościu.

Reklamy

 

Dziś, we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze Grupy Zamiejscowej w Zamościu – Placówki Straży Granicznej w Lublinie, wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej – Delegatura w Zamościu, w trakcie kontroli drogowej przeprowadzonej w Zamościu, zatrzymali Polaka, który kierował pojazdem marki Fiat Ducato.

Podczas prowadzonej kontroli, kierowca pojazdu, w którym przewożone były mrożonki, zachowywał się bardzo nerwowo. To skłoniło mundurowych, aby „przyjrzeć mu się trochę lepiej”.

Podczas prowadzonych oględzin, funkcjonariusze zobaczyli dość nietypowy widok, okazało się bowiem,  że w pojeździe przeznaczonym do przewożenia zamrożonych produktów żywnościowych, znajdowały się również nielegalne papierosy, pochodzące z przemytu. Kontrabanda znajdowała się w skrytce konstrukcyjnej pomiędzy przestrzenią ładunkową, a kabiną pojazdu.

W sumie, znaleziono tam papierosy różnych marek, bez polskich znaków akcyzy, w ilości ponad 100 tys. sztuk o wartości rynkowej ponad 70 tys. zł.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Zatrzymany, 45-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, odpowie teraz za przestępstwo skarbowe.

 

(info i fot. NOSG)