Zapraszamy do e-wydania Skafandra

Jest już nowy numer Gazety Akademickiej „Skafander”. W związku z obowiązującą w kraju kwarantanną z powodu zagrożenia koronawirusem zachęcamy Was do lektury e-wydania „Skafandra”.

Reklamy

 

Główny temat numeru dotyczy problemu depresji.

– Depresja jest jak złodziej, który może przyjść do nas w czasie, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Przyjmuje się, iż depresja w 2020 roku będzie najpoważniejszym problemem zdrowotnym świata – mówi mgr Grzegorz Wojdyła, wykładowca UPZ, specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego. W opublikowanym niedawno spocie „Znikające dzieci” poruszona została kwestia depresji u nastolatków. Jak ją rozpoznać i gdzie szukać pomocy? O tym przeczytacie w najnowszym „Skafandrze”.

Gazeta czeka na kolejne zgłoszenia do konkursu Miss Skafandra. Są już pierwsze kandydatki. Na laureatki czekają nagrody. Zgłoszenia udziału w konkursie należy dokonać mailowo, pisząc na adres: skafander@upz.edu.pl

Trzymając się teorii, że historia świata to historia rozmowy w tym numerze znajdziecie sporo wywiadów. O zaletach zawodu pielęgniarki mówi dr n. med. Magdalena Bielacz, zaś dr Marcin Bochenek opowiada, jak wyglądają studia na kierunku turystyka i rekreacji.

Sympatyków tenisa stołowego na pewno zainteresuje wywiad z Marcinem Litwiniukiem, kapitanem I-ligowej drużyny PWSZ Zamość, absolwentem Uczelni.

Sportowych wieści jest w tym numerze gazety więcej. W „Skafandrze” przeczytacie m.in. o sukcesie siatkarek UPZ w Zamojskiej Lidze LZS w Piłce Siatkowej kobiet oraz o medalach zdobytych przez Krystiana Niedźwiedzia i Agatę Sałamachę podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w trójboju siłowym.

Ponadto w tym wydaniu przeczytacie wywiad z Katarzyną Zając, studentką UPZ, prowadzącą projekt Lupus Fotos. Na łamach gazety przeczytacie również rozmowę z młodą obiecującą adeptką fotografii, Gabrielą Marczak, uczennicą ZSZiO w Biłgoraju, która ma już za sobą debiutancką wystawę.

E-wydanie Gazety Akademickiej „Skafander” znajdziecie pod linkiem:

https://upz.edu.pl/data/file_attachment/1713-skafander-4-136.pdf

Tradycyjne, papierowe wydanie „Skafandra” trafi do Was, gdy tylko zakończeniu ulegnie okres kwarantanny. Do tej pory przestrzegajcie zasad i zostańcie w domu, na przykład przy lekturze e-wydania „Skafandra”.