17 czerwca 2024

Zapraszamy na podsumowanie ŚDM w diecezji zamojsko-lubaczowskiej

Choć Światowe Dni Młodzieży już za nami, wciąż w pamięci pozostają wspaniałe wydarzenia z lipca, szczególnie z międzynarodowego dnia wspólnoty ŚDM na Rynku Wielkim w Zamościu.

Reklamy


Cieszy nas, że to co działo się wtedy w naszej diecezji wciąż jest żywym wspomnieniem w sercach ludzi młodych. Wciąż chcemy powracać do atmosfery tamtych dni, dlatego zaplanowaliśmy jeszcze jedno spotkanie w duchu Światowych Dni Młodzieży.

Chciałabym zaprosić Państwa  na podsumowanie ŚDM w diecezji.

Wydarzenie to odbędzie się w najbliższą sobotę (17 września) w Zamościu i będzie połączone z uroczystościami patriotycznymi.

 

***

 

Ramowy plan spotkania:

– 17.00 Uroczystości patriotyczne na Rotundzie Zamojskiej

– 18.00 Msza św. w kościele rektoralnym św. Katarzyny.

Przewodniczy JE Ks. Bp Mariusz Leszczyński, biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej

-19.00 Koncert dziękczynny oraz nabożeństwo i przekazanie Iskry Miłosierdzia na Rynku Wielkim

Wystąpią Teatr Ognia „Utopia” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”.


Spotkanie to będzie miało charakter modlitewny, ale podsumowanie ŚDM będzie także okazją do złożenia podziękowań osobom, które poprzez swoje zaangażowanie przyczyniły się do doskonałego przebiegu obchodów Światowych Dni Młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Swój udział w spotkaniu potwierdzili przedstawiciele władz samorządowych z terenu całej diecezji, w tym prezydent Miasta Zamość, pan Andrzej Wnuk.

Wierzę, że informacja o tej inicjatywie zainteresuje Państwa i zechcą Państwo o niej wspomnieć w swoich publikacjach. Do obecności na tych uroczystościach serdecznie zapraszam.

 

Joanna Suszko
rzecznik Światowych Dni Młodzieży
w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Reklamy