20 czerwca 2024

Zarzuty za znęcanie się nad bydłem ze szczególnym okrucieństwem [ZDJĘCIA]

Na terenie jego gospodarstwa służby ujawniły ponad 40 sztuk bydła znajdującego się w bardzo ciężkim stanie, a na pastwisku 14 padłych zwierząt.

Reklamy

W czwartek parczewscy policjanci zostali zawiadomieni przez powiatowego lekarza weterynarii, że na terenie jednej z posesji w gminie Parczew znajduje się gospodarstwo rolne z bydłem, którego stan wskazuje na duże zaniedbanie ze strony ich właściciela.

– Przybyli na miejsce policjanci, wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii oraz pracownikami Urzędu Gminy potwierdzili zgłoszenie – informuje sierż.szt.  Ewelina Semeniuk z parczewskiej komendy. – W trakcie prowadzonych czynności, na terenie posesji ujawniono w sumie 14 sztuk padłego bydła oraz 43 sztuki żywego inwentarza. Padłe krowy znajdowały się w budynkach gospodarczych oraz na pobliskim pastwisku. Zwierzęta znajdujące się w gospodarstwie były wychudzone, a ich stan wskazywał na zaniedbania w dłuższym okresie czasu. Zwierzęta pozbawione były dostępu do wody oraz pożywienia potrzebnego do zapewnienia ich egzystencji.

Reklamy

­

Pracujący na miejscu technicy przez kilka godzin wykonywali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. W trakcie ich trwania na terenie domu i podwórka służby nie zastały właściciela. Żywe bydło zostało przekazane pod opiekę pracowników urzędu gminy.

Reklamy

Tego samego dnia, w godzinach wieczornych, 39-letni właściciel gospodarstwa został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

­


ZDJĘCIA:

­

źródło i fot. KPP Parczew


Zobacz też:

Kolejny tragiczny wypadek w rolnictwie. Ciągnik stoczył się do rzeki [ZDJĘCIA]

Kolejny tragiczny wypadek w rolnictwie. Ciągnik stoczył się do rzeki [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →