Święto Pieczonego Ziemniaka w Honiatynie

Dnia 11 września przy remizie strażackiej w Honiatynie (gm. Dołhobyczów) odbyło się coroczne „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Przybyłych gości powitał sekretarz gminy – pan Stanisław Staszczuk a imprezę poprowadziła pani Halina Góra – kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Dołhobyczowie.

Reklamy

Imprezę uświetnił występ zespołu „Arabeska” z Mircza oraz występy zespołów z terenu gminy:
– zespół śpiewaczy przy Klubie Seniora w Dołhobyczowie
– zespół „Kresowianki” z Żabcza
– zespół „Pogranicze” z Przewodowa
– zespół „Wrzos” z Dołhobyczowa oraz
– młodzieżowy zespół z Dołhobyczowa „Ela i jej kapela”.

Reklamy

Na imprezie przedstawiona została krótka historia ziemniaka a niespodzianką było pojawienie się gości – Króla Kartofla Wielkiego i Królowej Obierki. Kolejną atrakcją była scenka kabaretowa – wywiad z naczelną producentką ziemniaków Pyrą Kartoflińską. Na scenie zaprezentowały się także piękne panie prezentując swoje wdzięki oraz stroje.

W trakcie występów zaproszonych zespołów odbyły się konkursy z nagrodami rzeczowymi – dla dzieci konkurs na figurki z ziemniaków wykonywanych wspólnie z rodzicam, konkurs dla Pań na najdłuższą obierkę ziemniaczaną oraz konkurencja dla Panów – zgaduj-zgadula ziemniaczana.

Dla osób obecnych w Honiatynie przygotowana została grochówka oraz kiełbaski i pieczone ziemniaki prosto z ogniska a ponadto Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Horoszcyc, Panie z Honiatyna oraz Panie ze Stowarzyszenia z Przewodowa przygotowały piękne i smaczne potrawy, których można było zadegustować za przysłowiową „złotówkę”.

Słowa podziękowania za pomoc przy organizacji „Święta Pieczonego Ziemniaka” należą się strażakom z Honiatyna a także sponsorom: panu Szymonowi Skórze z Mircza, firmie Ar-Speed z Hrubieszowa a także firmie Solartime z Miłocina.

***

Info i foto:
Organizatorzy