16 lipca 2024

Zastała włamywacza z nożem w ręku. Właśnie przygotowywał sobie kanapkę [ZDJĘCIA]

Niecodzienną sytuację zastała nocą w swojej kuchni 57-letnia kobieta. Obudzona hałasem zeszła na dół i ujrzała mężczyznę stojącego z nożem w ręku…

Reklamy

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w nocy ze środy na czwartek, w jednej z miejscowości w gminie Chełm. 57-letnia kobieta zawiadomiła o włamaniu do jej domu.

– Skierowani na miejsce policjanci zastali domowników i ujętego przez nich 39-latka, mieszkańca sąsiedniej miejscowości – informuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej komendy.

Reklamy

– Jak się okazało, w czasie snu domowników, włamywacz wyłamując drzwi wejściowe dostał się do środka domu. Sprawca zaczął plądrować pomieszczenie kuchenne. Przygotował sobie do wyniesienia robot kuchenny, czajnik elektryczny i ekspres do kawy. Zrobił sobie przy tym kawę i zapalił papierosa. W pewnej chwili poczuł głód i chciał sobie zrobić kanapkę. W takim momencie, z nożem w ręku, zastała go obudzona hałasem właścicielka domu – dodaje komisarz Ewa Czyż.

Badanie wykazało, że zatrzymany 39-latek był trzeźwy. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Reklamy

Następnego dnia usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. 39-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy – wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.źródło i fot. KMP w Chełmie


Zobacz też:

Najpierw ukradł Opla, później pojechał do kościoła i przebrał się w kościelne szaty [ZDJĘCIA]

Najpierw ukradł Opla, później pojechał do kościoła i przebrał się w kościelne szaty [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →