13 kwietnia 2024

Zastrzelił wiewiórkę, bo… kradła mu orzechy [ZDJĘCIA]

82-letni mężczyzna z broni pneumatycznej zastrzelił wiewiórkę ponieważ… kradła mu orzechy. W trakcie przeszukania jego domu mundurowi zabezpieczyli dwie sztuki broni pneumatycznej długiej, kilkaset sztuk amunicji różnego rodzaju, broń myśliwską oraz inne militaria.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w gminie Żółkiewka. Policjanci z Krasnegostawu otrzymali zgłoszenie, że 82-letni mężczyzna z wiatrówki zastrzelił wiewiórkę. Skierowani na miejsce funkcjonariusze, na terenie posesji należącej do mężczyzny znaleźli martwe zwierzę z widocznymi ranami.

– Policjanci w trakcie przeszukania jego domu zabezpieczyli dwie sztuki broni pneumatycznej długiej, potocznie zwaną wiatrówką – informuje aspirant Jolanta Babicz z krasnostawskiej komendy. – Podczas wykonywanych czynności zabezpieczyli także kilkaset sztuk amunicji różnego rodzaju, broń myśliwską oraz inne militaria. Śledczym tłumaczył, że „zastrzelił wiewiórkę, bo… kradła mu orzechy i robiła szkody na posesji”.

­

82-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut uśmiercenia zwierzęcia, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Sprawa nielegalnego posiadania broni jest wyjaśniana.

­


ZDJĘCIA:

­

źródło i fot. Policja Lubelska / KPP Krasnystaw


Zobacz też:

Ominął auta, wyłamał zapory i zderzył się z pociągiem. Film z przebiegu wypadku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ominął auta, wyłamał zapory i zderzył się z pociągiem. Film z przebiegu wypadku [ZDJĘCIA, WIDEO]


Zerknij na Instagram →