Czynności operacyjno-śledcze Funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej pozwoliły rozpracować grupę zajmującą się nielegalnym procederem. W sprawie zatrzymano czterech obywateli Ukrainy.

Reklamy

Działania ukierunkowane na likwidację procederu wprowadzania do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych prowadzone są konsekwentnie przez komórki kontrolne lubelskiej KAS. Ostatnio czynności procesowe w tym zakresie funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej realizowali na terenie Lublina. Kontrole miały na celu nie tylko likwidację nielegalnej działalności, ale też ustalenie sieci powiązań i kanałów dystrybucji nielegalnego towaru.

W wyniku intensywnych czynności operacyjno-śledczych, w tym szeregu przeszukań, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili dowody, na podstawie których ustalili sposób działania grupy przestępczej. W sprawie zatrzymali czterech obywateli Ukrainy. Po wykonaniu czynności  procesowych mężczyźni zostali zwolnieni.

Reklamy

W ramach prowadzonej akcji funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili, a następnie zatrzymali 5,7 tys. paczek papierosów różnych marek oraz 30 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, w tym 10 litrów spirytusu o stężeniu 96% bez polskich znaków akcyzy i 40 półlitrowych butelek alkoholu o stężeniu 35 %. Zatrzymali też środek transportu jako dowód w prowadzonym postępowaniu.

Jak ustalili funkcjonariusze – zatrzymane przez nich wyroby tytoniowe to wyrzuty z pociągów towarowych wjeżdżających do Polski z Białorusi i Ukrainy. Metoda przemytu na tzw. „wyrzut” jest znana funkcjonariuszom KAS. Niejednokrotnie już mniejsze lub większe ilości papierosów mundurowi znajdowali wzdłuż torowisk, na trasach pomiędzy granicą państwa a punktem kontroli granicznej.

info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie