22 czerwca 2024

Zatrzymani dwaj mężczyźni poszukiwani Europejskim Nakazem Aresztowania

Dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów z łukowskiej komendy, zatrzymani zostali dwaj mężczyźni – 48-latek i 34-latek – poszukiwani Europejskimi Nakazami Aresztowania. Jeden z mieszkańców Łukowa został zatrzymany na terytorium Wielkiej Brytanii, drugi z nich został zatrzymany we Francji.

Reklamy

Wytrwałość i wnikliwość łukowskich policjantów z wydziału kryminalnego przyczyniła się do zatrzymania poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i dwoma listami gończymi 48-letniego mieszkańca Łukowa, który został skazany przez łukowski sąd między innymi za oszustwa.

Łukowianin zatrzymany we Francji poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania i listem gończy, w związku ze skazaniem przez sąd, za spowodowanie wypadku drogowego i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Reklamy

Łukowscy policjanci wykonywali czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanych. W tym zakresie podjęli między innymi współpracę z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji w Warszawie. Współpraca przyniosła efekty. Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie krajów Unii Europejskiej, a stamtąd deportowani do Warszawy. Następnie zostali przetransportowani do aresztu śledczego, skąd trafią do zakładu karnego, gdzie odbędą kary więzienia.

 

źródło: KWP Lublin (MJ.)

Reklamy