13 czerwca 2024

Zatrzymano podpalacza sanepidu i punktu szczepień w Zamościu (ZDJĘCIA)

Policjanci z grupy śledczej powołanej przez komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie, zatrzymali sprawcę podpalenia budynku zamojskiego sanepidu oraz mobilnego punkt szczepień, do których doszło na początku sierpnia 2021 roku.

Reklamy

Do podpalenia mobilnego punktu szczepień oraz budynku sanepidu w Zamościu doszło na początku sierpnia ubiegłego roku.

Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały wówczas, jak mężczyzna w nocy przyjechał rowerem pod punkt szczepień mieszczący w centrum Zamościa, podłożył ogień używając łatwopalnej substancji i odjechał. Tej samej nocy w podobny sposób podpalił także budynek sanepidu przy ul. Peowiaków w Zamościu.

Reklamy

Tuż po tych wydarzeniach Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie powołał grupę śledczą, której zadaniem było ustalenia i zatrzymanie sprawcy. W jej skład weszli policjanci z pionów kryminalnych komendy wojewódzkiej jak i Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

W trakcie pracy, policjanci powiązali podpalenia ze zniszczeniem w podobny sposób wież telekomunikacyjnych różnych sieci komórkowych (5G) na terenie gminy Nielisz w 2020 roku.

Reklamy

Śledztwo doprowadziło do wytypowania i zatrzymania 42-letniego mieszkańca gminy Nielisz.

Sprawca, po zdarzeniach w sierpnia 2021 roku wyjechał z kraju i przebywał w Szwajcarii. Został zatrzymany, gdy przekroczył granicę i zmierzał w kierunku miejsca zamieszkania. W Prokuraturze Okręgowej w Zamościu, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, usłyszał zarzuty. Za czyny, których się dopuścił grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

­

(info i fot. KWP Lublin)


Zobacz też:

Zamość: Policjanci poszukują sprawcy podpalenia mobilnego punktu szczepień i budynku sanepidu – 10 tys. za wskazanie podpalacza – ZDJĘCIA, WIDEO

Zamość: Policjanci poszukują sprawcy podpalenia mobilnego punktu szczepień i budynku sanepidu – 10 tys. za wskazanie podpalacza – ZDJĘCIA, WIDEO


LubieHrubie na Instagramie