16 lipca 2024

Zatrzymany tuż po przemycie. Kontrabanda warta 230 tys w Audi

Zatrzymaniem zakończyła się próba przemytu papierosów dla mężczyzny, który został zatrzymany, kiedy próbował odwieźć znad granicy przemyconą wcześniej kontrabandę.

Reklamy

 

5 czerwca funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno – Śledczego Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Placówki SG w Dorohusku, w rejonie granicy państwa, w powiecie chełmskim, zauważyli poruszający się w pobliżu rzeki granicznej Bug samochód.

Przybyły na miejsce patrol, po krótkim pościgu, zatrzymał pojazd marki Audi A6, którym próbował odjechać znad granicy 25-letni Chełmanin. W bagażniku auta znajdowały się znaczne ilości papierosów. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez Bug z Ukrainy.

Reklamy

Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Ujawnione przy nim przemycone papierosy (łącznie 16 490 paczek) o wartości ponad 230 tys. zł. zostały zabezpieczone.

Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania wcześniejsze upublicznienie informacji nie było możliwe. 

Reklamy

Tylko w tym roku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości prawie 10 mln zł.

 

(fot. NOSG)