22 maja 2024

Zatrzymany za handel narkotykami – sprzedał 2 kg marihuany

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie zatrzymali 24-letniego mieszkańca Lublina, który odpowiadał będzie za obrót znacznymi ilościami środków odurzających. Policjanci udowodnili mu udział w obrocie marihuaną w ilości nie mniejszej niż 2 kg. Ponadto podczas przeszukania mieszkania 24-latka odnaleźli i zabezpieczyli blisko 100 g marihuany.

Do zatrzymania 24 latka doszło wczoraj w jednym z mieszkań na terenie Lublina. Był to efekt działania policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej KMP w Lublinie. Jak wynikało z ustaleń śledczych mężczyzna zajmował się handlem narkotykami na dużą skalę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 24-letniego mieszkańca Lublina funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli 100 g. suszu marihuany.

Policjanci pracujący przy tej sprawie udowodnili zatrzymanemu 24-latkowi udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Mężczyzna nabył, a następnie wprowadził do obrotu ponad 2 kg suszu marihuany. Z informacji policjantów wynika, że z prowadzonego przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu.

24-latek usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu, za co grozi mu do 12 lat więzienia. Dziś zostanie doprowadzony do sadu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

 

źródło: KWP Lublin (KG)