19 lipca 2024

Zderzenie dwóch pojazdów na DK-74

W Zawadzie 82-letni kierowca pojazdu marki Toyota wymusił pierwszeństwo przejazdu doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Honda, którym kierował 30-latek z gm. Zamość. Do szpitala zostali przewiezieni obaj kierowcy.

Reklamy

 

W sobotnie przedpołudnie przez dwie godziny droga krajowa nr 74 w miejscowości Zawada była zablokowana, a kierowcy poruszali się zorganizowanymi przez policjantów objazdami po tym, jak zderzyły się tam dwa pojazdy osobowe.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 82-letni kierujący z gminy Szczebrzeszyn pojazdem marki Toyota wyjechał z drogi podporządkowanej, nie udzielając pierwszeństwa przejazdu 30-latkowi z gminy Zamość, który w tym czasie poruszał się DK-74 pojazdem marki Honda.

Reklamy

Po zderzeniu samochodów, na dalsze badania do szpitala, zostali przewiezieni obaj kierowcy biorący udział w zdarzeniu drogowym.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że zarówno kierowca Toyoty, jak i Hondy byli trzeźwi. Mundurowi za pokwitowaniem zatrzymali 82-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci z uwagi na powstałe uszkodzenia zatrzymali również dowody rejestracyjne pojazdów.

Reklamy

 

źródło i fot. KMP Zamość