15 czerwca 2024

Zderzenie trzech samochodów na DK-17

W Łabuńkach Pierwszych na DK-17, kierujący Fiatem, hamując wpadł w poślizg i uderzył w stojącego za autobusem Mercedesa, a następnie uderzył w jadący z przeciwka pojazd marki Iveco.

Reklamy

 

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło we wtorek około godziny 6:00 w Łabuńkach Pierwszych, na krajowej „siedemnastce”.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący Fiatem, aby uniknąć zderzenia z Mercedesem, który zatrzymał się za stojącym na przystanku autobusem, gwałtownie zahamował. Nie uniknął jednak zderzenia, wpadł w poślizg i najpierw uderzył w tył Mercedesa, a następnie zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadącą z naprzeciwka ciężarówkę Iveco, którym kierował 54-letni mieszkaniec gminy Skierbieszów.

Reklamy

Do szpitala został przetransportowany kierowca Fiata, 25-letni mieszkaniec gminy Komarów. Po badaniach okazało się na szczęście, że poza ogólnymi potłuczeniami, nie doznał poważniejszych obrażeń.

Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący byli trzeźwi. W czasie, gdy na miejscu zdarzenia pracowały służby, droga była zablokowana, a ruch odbywał się zorganizowanymi przez policjantów objazdami.  

Reklamy

Za niezachowanie bezpiecznej odległości za poprzedzającym pojazdem oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, 25-latek otrzymał mandat karny. Z uwagi na powstałe w samochodach uszkodzenia, policjanci zatrzymali również dowody rejestracyjne pojazdów biorących udział w kolizji.

 

(źródło i fot. KMP Zamość)