13 kwietnia 2024

Zderzenie Volvo z Kia. Dwie osoby trafiły do szpitala

Policjanci w Ryk ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na trasie K-48. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym Volvo wjechał na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej doprowadzając do zderzania z Kia. Dwie osoby trafiły do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj  po godz. 13.00 na trasie K-48 na wysokości miejscowości Sobieszyn.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym Volvo, 28-letni mieszkaniec pow. lubartowskiego, wjechał na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej. Doszło do zderzenia z Kią jadącą trasą krajową.

W wyniku uderzenia pojazdy zatrzymały się w przydrożnym rowie. Kierujący Volvem  nie odniósł obrażeń. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły osoby poruszające się Kią, 51-letni pasażer oraz 40-letnia kierująca, która  do szpitala została przetransportowana śmigłowcem.

Badanie stanu trzeźwości wykonane przez policjantów potwierdziło, że  kierujący pojazdami byli  trzeźwi. Przez kilka godzin zablokowany był pas w kwierunki Kocka. Policja ustala wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apeluje o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

 

źródło i fot. KPP Ryki