25 czerwca 2024

Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów

W ubiegłą środę (29 listopada br.) funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, na terenie powiatu bydgoskiego ujawnili nielegalną linię produkcyjną papierosów. W trakcie przeszukania zabezpieczono gotowe papierosy i półprodukty o szacunkowej wartości ponad 1,2 miliona złotych. Do sprawy zatrzymano pięciu członków grupy przestępczej.

Reklamy

 

Dzięki skutecznej pracy funkcjonariuszy z Placówki NOSG w Hrebennem przy wsparciu bydgoskiej Placówki Straży Granicznej oraz Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, udało się zlokalizować i zlikwidować profesjonalnie wyposażoną fabrykę produkującą na dużą skalę nielegalne papierosy.

Na miejscu zatrzymano pięciu obywateli RP, którzy byli zaangażowani w ten przestępczy proceder.  Do produkcji papierosów wykorzystywali oni dwie linie produkcyjne składające się z zespołu maszyn służących do przetwarzania liści tytoniowych na krajankę tytoniową oraz maszynę służącą do produkcji papierosów.

Reklamy

Funkcjonariusze zabezpieczyli gotowe już papierosy z napisami znanych na polskim rynku marek, suszone liście tytoniowe, krajankę tytoniową oraz inne półprodukty (filtry, owijki, aromaty itp.) o szacunkowej wartości ponad 1,2 miliona złotych.

Czynności procesowe w sprawie prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy.

Reklamy

 

źródło i fot. NOSG