14 czerwca 2024

Zlikwidowano plantację konopi indyjskich

Lubelscy policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. W specjalnie zaadaptowanych pomieszczeniach funkcjonariusze zabezpieczyli w trakcie procesu suszenia blisko 650 g suszu ziela konopi indyjskich, 65 krzaków i sadzonek konopi oraz 4 specjalistyczne namioty do prowadzenia uprawy.

Reklamy

 

Uprawa marihuany znajdować miała się w jednym z domów jednorodzinnych w dzielnicy Sławin w Lublinie. Policjanci podczas przeszukania budynku w specjalnie zaadaptowanych pomieszczeniach odnaleźli blisko 650 g suszu ziela konopi, oraz 65 krzaków i sadzonek konopi indyjskich w różnej fazie rozwoju i wysokości do 50 cm. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli przedmioty i urządzenia służące do prowadzenia uprawy w tym m.in. 4 specjalistyczne namioty, lampy oświetleniowo-grzewcze, filtry powietrza, wentylatory i regulatory temperatury powietrza.

Właściciel plantacji w ręce policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie wpadł wczoraj rano. 25-letni mieszkaniec Zamościa dziś zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, gdzie zostaną przedstawione mu zarzuty. Od 25-letniego Mateusza D. na poczet przyszłej kary dokonano zajęcia pieniędzy w kwocie 7 tys. złotych.

Reklamy

Mateuszowi D. może grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin

Reklamy