20 lipca 2024

Znają swoje miasto

Zamość

Reklamy

W czwartek 3 lutego 2011 r. na antenie Katolickiego Radia Zamość w programie „Skarby Zamojszczyzny – Podróże dalekie i bliskie” rozstrzygnięto IV edycję konkursu „Znam swoje miasto”.

Do redakcji KRZ napłynęło na kartach pocztowych a także drogą internetową ponad 60 odpowiedzi. Po szczegółowym ich sprawdzeniu do kolejnego etapu zakwalifikowano 58. Losowania dokonali: Lesław Flaga autor audycji oraz Łukasz Kot dziennikarz radiowy a zarazem przewodnicy po Zamościu.

Reklamy

Odpowiedzi przysłano z wielu zakątków naszego regionu (powiat Tomaszów Lubelski, Biłgoraj, Lubaczów, Hrubieszów, Zamość) a także z takich miejscowości jak Kraśnik, Lublin, Biała Podlaska i inne. Żadne z pytań nie sprawiło uczestnikom większej trudności choć przy znalezieniu odpowiedzi nie obyło się bez pracy z przewodnikami turystycznymi, encyklopediami czy słownikami. Odpowiedzi na niektóre pytań można było znaleźć w internecie.

Reklamy

Konkurs ma na celu „zarażanie wiedzą historyczną”, jak najszersze grono „zakochanych” w Małej Ojczyźnie.

Laureatami IV edycji konkursu „Znam swoje miasto” zostali:
Maria Duma (Boży Dar)
Mirosław Ferenc (login Femirant) (Zamość)
Piotr Stępniak (Zamość)
Wiesław Makuch (Kraśnik)
Jacek Swatowski (Jatutów)

Dodatkową nagrodę ufundowaną przez autorów programu „Skarby Zamojszczyzny” – wycieczkę do Lwowa – wygrała Mirosława Dziedzic z Zamościa.

Nagrody (przewodniki, mapy, albumy, książki i inne) są do odebrania w Biurze Promocji i Reklamy Katolickiego Radia Zamość od poniedziałku do piątku od 9 do 15.

Konkurs jest organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oddział w Zamościu, Katolickie Radio Zamość, Zamojskie Towarzystwo Turystyki Górskiej i Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne oddział w Zamościu pod stałym patronatem prezydenta Miasta Zamość – Pana Marcina Zamoyskiego.

Łukasz Kot