20 maja 2024

Znasz-li ten kraj – pytanie nr 7

Przedstawiamy zdjęcie oraz pytanie nr 7 w ogłoszonym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie konkursie internetowym „Znasz-li ten kraj”.

Celem konkursu jest przybliżenie Internautom dziedzictwa kulturowego powiatu hrubieszowskiego, rozwijanie zainteresowań powiatem, kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej i związków z „małą ojczyzną” oraz propagowanie walorów turystycznych Ziemi Hrubieszowskiej. Przedmiotem konkursu są fotografie zamieszczone w albumie „Zwykłe – Niezwykłe Ziemi Hrubieszowskiej”,wydanym przez Organizatora w 2011 r.

 

Konkurs rozpoczął się 30.01.2012 r., trwać będzie przez kolejnych 14 tygodni.

 

Z początkiem każdego tygodnia na stronach internetowych Powiatowej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie oraz portalu internetowego LubieHrubie ukazywać będzie się kolejna fotografia, pochodząca z albumu wraz z pytaniem, co przedstawia dane zdjęcie i gdzie znajduje się sfotografowany obiekt (miejscowość).

 

Termin rozstrzygnięcia i ogłoszenia wyników: maj 2012 r. podczas Tygodnia Bibliotek.

 

Organizator przewiduje bardzo atrakcyjne nagrody!!!!!

 

Zapraszamy do udziału!!!

 

Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu, zamieszczonym na stronie biblioteki: www.pbphrubieszow.pl

Informacje do zdjęcia nr 7:
Zdjęcie autorstwa Piotra Sakowskiego, w albumie „Zwykłe-Niezwykłe Ziemi Hrubieszowskiej” znajduje się na stronie 116.

Pytanie nr 7:
Co przedstawia dane zdjęcie i gdzie znajduje się sfotografowany obiekt (miejscowość)?

Na odpowiedzi czekamy do dnia 16.03.2012 r. (włącznie) pod adresem e-mail: pbphrub@wp.pl lub Powiatowa Biblioteka Publiczna im. prof. Wiktora Zina, ul. 3-go Maja 11, 22-500 Hrubieszów

Odpowiedź na pytanie nr 6:
Pejzaż pożniwny Ziemi Hrubieszowskiej, w tle kościół parafialny pw. Trójcy Świętej i Narodzenia Najświętszej Panny Marii w Trzeszczanach, wzniesiony w latach 1913-1923.

Szczegóły…
http://pbphrubieszow.pl/?p=1811#more-1811